Match Schedule - Remaining Matches
All Matches to start @ 8.45pm
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Week 30 | 01-May-24 | & | 02-May-24 | ||
Division 1 | Week 30 | Venue | |||
Wed | 01-May | Pathetic Sharks | v | St Josephs | at Mid Norton C.Club |
Wed | 01-May | Skyvers | v | Charlton Aces | at Welton Rovers |
Thur | 02-May | Chewton Exiles | v | Happy Wanderers | at Farrington Hall |
Thur | 02-May | High Park | v | Mid Norton C.Club | at Paulton Rovers |
Thur | 02-May | Magpies | v | Seven To One | at Railway, Radstock |
Thur | 02-May | Octavo | v | Roughedges | at Welton Rovers |
Thur | 02-May | The 'B' Team | v | Knighthawkes | at Jolliffe, Kilmersdon |
Free Date | v | Purnells C.C. A | at | ||
Division 2 | Week 30 | ||||
Wed | 01-May | Chilli Crew | v | Club A | at Norwest Bowls Club |
Wed | 01-May | Farmborough | v | Barking Hounds | at Timsbury Legion |
Wed | 01-May | Jack's Blades | v | Railway Ravers | at Jolliffe, Kilmersdon |
Wed | 01-May | Pin Busters | v | Rancid Gruellers | at Prattens Club |
Wed | 01-May | Split Happens | v | Misfits | at Paulton Rovers |
Thur | 02-May | Headless Chickens | v | Winsleys | at Prattens Club |
Thur | 02-May | P.O.W. Exiles | v | Mendip Boys | at Peasedown C.Club |
Thur | 02-May | Wasters | v | Herberts | at White Hart, Mid Norton |
Division 3 | Week 30 | ||||
Wed | 01-May | Allsorts | v | Docile Drifters | at Westhill Gardens, Westfield |
Wed | 01-May | Fly By Nights | v | Odds & Sods | at Coleford Legion |
Wed | 01-May | Gravediggers | v | Lofty's 8 | at Welton Rovers |
Wed | 01-May | Norton Legion | v | Clutton Social Club | at Mid Norton Social Club |
Wed | 01-May | Welton Exiles | v | Beerbellies | at Red Post, Peasedown |
Thur | 02-May | Alleywhackers | v | Frolicking Farmers | at Crossways, Mid Norton |
Thur | 02-May | Rebels | v | Lionhearts | at Westhill Gardens, Westfield |
Thur | 02-May | Stones Cross | v | Making up the Numbers | at Mid Norton C.Club |
Division 4 | Week 30 | ||||
Wed | 01-May | Mardons 8 | v | Free Date | at Mardons Club |
Wed | 01-May | Riverside Rollers | v | Head Hunters | at Riverside Club, Mid Norton |
Wed | 01-May | Tailenders | v | Fosseway Exiles | at Kings Head, Coleford |
Thur | 02-May | Camshafters | v | The Specials | at Tuckers Grave |
Thur | 02-May | Haydon Hurricans | v | Sopranos | at Haydon Que Club |
Thur | 02-May | Rob's Revival | v | Nobby's Nuts | at Mid Norton Social Club |
Thur | 02-May | Smilies | v | Young Gunz | at Radstock W.M.Club |
Thur | 02-May | Templars | v | Bonus Balls | at Clutton Social Club |
Division 5 | Week 30 | ||||
Wed | 01-May | 617 Squadron | v | Mat Thumpers | at Radstock W.M.Club |
Wed | 01-May | Crossway Taverners | v | Dambusters | at Crossways, Mid Norton |
Wed | 01-May | Nine Left Standing | v | Ivor's 8 | at High Littleton Recreation Club |
Thur | 02-May | Artic Blonde | v | Mission Impossible | at Kings Head, Coleford |
Thur | 02-May | Large and in Charge | v | Prattens A | at Riverside Club, Mid Norton |
Thur | 02-May | Mad Hatters | v | Alley Cats | at Mardons Club |
Thur | 02-May | The Rec | v | Red Lion Diamonds | at High Littleton Recreation Club |
Free Date | v | Free Date | at |
Wednesday 8th May
Nomination Cup: Semi Final 1 Purnells CC A v Happy Wanderers @ Farrington Hall
Nomination Cup: Semi Final 2 St Josephs A v Magpies @ Mardons Club
Thursday 9th May
Plate: Semi Final 1 Gravediggers v 9 Left Standing @ Mid Norton Social Club
Plate: Semi Final 2 Alley Cats v 617 Squadron @ Riverside Club
Thursday 9th May
K.O. Cup: Semi Final 1 St Josephs A v Magpies @ Mid Norton Cricket Club
K.O. Cup: Semi Final 2 Purnells CC A v Knighthawkes @ Nowrwes Bowls Club
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Wednesday 15th May - K.O. Cup FINAL @ Haydon Que Club
Wednesday 15th May - Plate FINAL @ Welton Rovers
Thursday 16th May - Nomination Cup FINAL @ Prattens Club
Paulton & District Skittle League